מספר מקשר הסבר

מספר מקשר הסבר

כל כמה זמן מחליפים צמיגים?

החלפת צמיגים לרכב היא חלק חיוני מתחזוקת הרכב, אך באיזו תדירות כדאי לעשות זאת? התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים, כולל הרגלי הנהיגה שלך, סוג הצמיגים שיש לך ומצב הצמיגים שלכם. תוחלת החיים הממוצעת של צמיג היא בין 3-4 שנים אך תוחלת חיים זו עשויה להשתנות בהתאם לתדירות השימוש ומידת התחזוקה של צמיגי הרכב. 

הדרך הטובה ביותר לדעת מתי צריך להחליף צמיגים היא על ידי בדיקת קוד התאריך שלהם על צידי הצמיג או חיפוש אחר סימני בלאי כמו סדקים או דפנות בולטות. צמיגים הם חלק חשוב במכונית, הם המגע היחיד בין המכונית לכביש ולכן יש להחליף אותם מעת לעת.

הסימנים המציינים שהגיע הזמן להחליף את הצמיגים שלכם

לדעת מתי להחליף את הצמיגים שלך הוא קריטי לבטיחותך ולביצועי הרכב שלכם. עם זאת, נהגים רבים עשויים שלא להיות מודעים לסימנים המעידים שהגיע הזמן להחליף את הצמיגים שלהם.

הבנת עומק שולי הצמיגים והשפעתו על הבטיחות

עומק שולי הצמיגים הוא גורם מכריע בקביעה מתי הגיע הזמן להחליף את צמיגי המכונית שלך. עומק הדריכה מתייחס לעומק החריצים במשטח הצמיג, והוא משפיע על המתיחה והטיפול של המכונית שלכם.

החשיבות של סיבוב הצמיגים שלכם באופן קבוע

סיבובים קבועים של הצמיגים הם חלק חיוני מתחזוקת הצמיגים ויכולים להאריך את חיי הצמיגים שלך. סיבוב הצמיגים עוזר לפזר את הבלאי באופן שווה ומבטיח שכל ארבעת הצמיגים נשחקים באותו קצב.

בחירת הצמיגים המתאימים לצרכי הנהיגה שלכם

בחירת הצמיגים המתאימים לרכב ולצרכי הנהיגה שלכם יכולה לעזור להאריך את חיי הצמיגים ולשפר את חווית הנהיגה שלכם. סוג הצמיגים שתבחר יכול להשפיע על הביצועים, הבטיחות והנוחות של המכונית שלכם.

פעולות בהחלפת צמיגים ברכב

החלפת צמיג – סך הכול זהו תהליך הכולל חמישה שלבים:

 איתור כלי העבודה (מוט לפתיחת הברגים ומגבה) והגלגל הרזרבי – בשלב הראשון יש לרכז את כלי העבודה ואת הגלגל הרזרבי ולמקם אותם סמוך לגלגל שסובל מתקר. כמו כן לפני תחילת העבודה יש למקם את משולש האזהרה מספר מטרים לפני הרכב, על מנת להזהיר את המכוניות החולפות וכן יש ללבוש את האפוד הזוהר. בנוסף יש להרים את הבלם הידני ולהפעיל את אורות החירום. אם אתם נוהגים על רכב אוטומטי, העבירו אותו למצב PARKING.

• שחרור הברגים – בשלב השני יש לשחרר את האומים המחברים את ציר הגלגל לחישוק. הואיל והאומים לא ישתחררו בקלות, עליכם להניח את הרגל ולהעמיס את משקל גופכם על מוט פתיחת הברגים. חשוב לשחרר את הברגים עד מחצית הדרך בלבד ולא לחלוטין.

• הגבהת הרכב – מקמו את המגבה בחריץ הייעודי הסמוך לגלגל וסובבו את הידית עם כיוון השעון כדי להגביה את הרכב. מומלץ מאוד להצטייד מבעוד מועד במגבה נוח לתפעול, על מנת להפוך את השלב הזה לכמה שיותר פשוט וכמה שפחות מסורבל.

 החלפת הצמיג – בשלב זה יש לשחרר את הברגים עד הסוף ולהסיר את הצמיג התקול. מקמו את הצמיג בתא המטען (במקום של הגלגל הרזרבי) והתקינו את הגלגל הרזרבי במקומו. לאחר מכן הבריגו חזרה את הברגים והדקו אותם אך לא עד הסוף. כעת הורידו את הרכב חזרה לקרקע על ידי הנמכת המגבה.

• חיזוק הברגים – רק כאשר הרכב ניצב על הקרקע על כל ארבעת הגלגלים, ניתן לסיים להדק את האומים בחוזקה. חשוב להקפיד על חיזוק האומים באופן אלכסוני: אחרי הידוק האום הראשון, עברו לחזק את האום שנמצא באלכסון מולו. לאחר שהצמיג הרזרבי מותקן והאומים מחוזקים, גשו בהקדם האפשרי לתיקון או החלפת הצמיג התקול.

למידע נוסף אודות כל כמה זמן מחליפים צמיגים והזמנת השירות שלנו, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום או להגיע אלינו ונשמח לעמוד לשרותכם!

כל כמה זמן מחליפים צמיגים

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע”מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-7942489