מספר מקשר הסבר

מספר מקשר הסבר

בדיקת רכב לחורף - פעולות לבדיקת תקינות צמיגים לחורף

בדיקת רכב לחורף - תקינות צמיגים חשובה לנסיעה בטוחה

כל בעל רכב צריך לוודא לקראת החורף שצמיגי הרכב שלו מוכנים לעונה הגשומה. בין היתר חשוב לבדוק שאין בצמיג קרעים או סדקים וכי דופן הצמיג לא יבשה מאוד. בנוסף יש לבדוק האם החריצים שעל הצמיגים, האחראים לניקוז המים, לא נשחקו במהלך הזמן וכי העומק שלהם תקין.

 לפי הוראות משרד התחבורה, יש להחליף צמיג שעומק החריצים שלו קטן משני מ"מ אך ההמלצה היא להחליף גם צמיגים בעלי עומק של פחות שלושה מ"מ. מעבר לכך, מומלץ להחליף צמיגים שעברו מרחק של יותר מ-60000 ק"מ, ללא קשר למצב המכני שלהם וכן מומלץ להחליף צמיגים ישנים יחסית, המותקנים ברכב כבר ארבע שנים לפחות.

 בכל מקרה שבו בעל הרכב לא משוכנע מעבר לכל צל של ספק כי הצמיגים המותקנים ברכבו תקינים, טוב יעשה אם ייגש לבדיקת צמיגים מקצועית אצל גורם מורשה.

חשיבות השמירה על לחץ אוויר תקין

הפרמטר המשפיע והחשוב ביותר על בטיחות הנסיעה וביצועי הצמיג הוא לחץ אוויר תקין. צמיג שלחץ הניפוח שלו נמוך מהנדרש לפי הוראות היצרן, גורם למספר תוצאות לא רצויות: צריכת דלק מוגברת, הארכה של מרחק הבלימה, שחיקה מואצת (של הצמיג) ופגיעה ביכולת אחיזת הכביש.

 בהקשר זה יש לציין כי שחיקה מואצת של הצמיג עשויה להוביל לאורך הזמן לכשל פתאומי של הצמיג בזמן נסיעה ולהגדיל בשל כך את הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים. 

 

בדיקת תקינות צמיגים בחורף

מסקר מקיף שנערך ברחבי אירופה, נמצא כי יותר מ-75% מהנהגים נוסעים עם צמיגים לרכב בעלי לחץ אוויר נמוך מהרצוי וכי יותר מחמישה אחוז מהנהגים הנוסעים בכבישי אירופה, נוסעים בכבישים עם צמיגים בעלי חוסר חמור בלחץ אוויר (לפחות 11 PSI מתחת להמלצות). חשוב לפיכך לבדוק את לחץ האוויר בצמיגי הרכב לכל הפחות אחת לחודש וכן לפני כל נסיעה ארוכה.

 זאת כיוון שתנאי הדרך והנהיגה השוטפת, מורידים את לחץ האוויר בצמיגי הרכב בשיעור של שניים עד שלושה PSI מדי חודש בממוצע.

בדיקת המערכות התומכות בגלגלי הרכב

גם אם דאגתם מבעוד מועד לכך שיהיו לכם צמיגים תקינים לחורף, אל לכם לנוח עדיין על זרי הדפנה. זאת כיוון שעליכם להקפיד לבדוק את תקינות מערכות הרכב השונות התומכות בגלגלים. 

בין היתר חשוב לבדוק את רמת התקינות של מערכת הבלמים, לוודא שבולמי הזעזועים תקינים ובנוסף לבצע כיוון פרונט. זוויות ההיגוי עשויות להיפגע כתוצאה מכניסה לבור, עלייה על המדרכה או מהמורה גדולה בכביש. 

לכן לקראת החורף מומלץ שלא להתעצל ולגשת לבדיקה מקיפה של כל המערכות התומכות בגלגלים, בדגש על זוויות ההיגוי (כיוון פרונט). לקבלת פרטים נוספים בנושא צמיגים תקינים לחורף ולתיאום מועד לבדיקת מערכות הרכב והצמיגים, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של פנצ'ריית דורון לדרך.

 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-7942489