פנצ'ריית דורון לדרך
 
 
 
 
 
 
צמיגים קונים בדורון לדרך
 
 
 
 
 
 
5
92 חוות דעת
 
 
 
 

התקשרו עכשיו

 
סניף ראשל"צ
 
 
 
מספר מקשר הסבר
 
 
 
072-3250510
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מתי עושים כיוון פרונט?

 

מה זה כיוון פרונט

 
לעיתים, ממש בעת הנסיעה, ההגה מתחיל לרעוד. זה עלול להיות מפחיד, שכן הנהג חש שהוא מאבד שליטה על הרכב. על מנת שזה לא יקרה, מטבע הדברים הנהג נוטה לאחוז בהגה חזק יותר, בשל פחד גם לסטות מהמסלול. יש לציין כי כיוון פרונט איננו כיוון גלגלים, שכן כיוון גלגלים מטרתו ליצור הקבלה של הצמיגים זה לזה.

במקרים הללו סביר להניח שכיוון פרונט הוא בלתי נמנע. ייתכן מאוד שההגה שלכם איננו יציב בשעת נסיעה מכיוון שכלל לא קיים איזון נאות בין הגלגלים, וישנה עוד אפשרות. ייתכן כי הבעיה נובעת ממקור אחר – לחץ האוויר בגלגלים איננו תקין. כל אלה דורשים כיוון פרונט.
 

כיצד מטפלים בבעיה?

 
קודם כל מחפשים את הפנצ'רייה הקרובה ביותר, שכן הדבר מצריך תיקון, שאם לא כך נעשה, המצב עלול להיות מסוכן. לאחר הטיפול, מצב ההגה חוזר לקדמותו. בנוסף, לאחר הבדיקה נעשית עוד בדיקה על מנת לוודא שהבעיה איננה קיימת יותר. לסיכום - והיה וההגה מושך לאחד הצדדים, זה הזמן למדוד לחץ אוויר ואיזון גלגלים.
 
המכאניקה
במצב תקין של איזון גלגלים, כל ארבעתם אמורים להיות מסונכרנים, משמע הם יסתובבו בדיוק מקסימאלי. והיה והמצב הוא שונה, איזון הגלגלים איננו כנדרש, אולי בשל פגיעה מגורם כלשהו, ההגה לא יסתובב בדיוק המקסימאלי המתבקש, מה שיצור בעיות. רעידות של ההגה יכולות להופיע במהירויות שונות, לעיתם הנהג יחוש שההגה רועד, לעיתים יחוש שהוא מושך אותו ללא שליטה אל עבר המסלול הסמוך או הנגדי

אם אתם גרים באזור ראשון לציון והסביבה או עוברים שם, הנכם מוזמנים לפנות אלינו לכיוון פרונט.
 
 
מה זה כיוון פרונט
 

כמה עולה כיוון פרונט

 
בכל מקרה שכזה, יש לפנות לפנצ'רייה, שם כבר ידאגו לאזן את הגלגלים, לבדוק לחץ אוויר וכל זאת תמורת סכום סביר של בין 200-350 ₪, ומומלץ לבדוק מחירים מראש. אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שאצלנו בפנצריה דורון לדרך תקבלו שירות מקצועי ובמחיר משתלם!
 

נזקים הנגרמים לצמיגים בשל אי כיוון פרונט

 
כפי שניתן להבין, כיוון פרונט, הינו חשוב ביותר, אולם לא רק בשל הסיבות שהוזכרו, גם הצמיגים עלולים להישחק בשל אי כיוון פרונט, או אז הנזק הינו כפול. לא מומלץ להזניח. בעלי פנצ'ריות יודעים בדיוק לזהות מאין נובעת הבעיה, צמיגים שחוקים כתוצאה מסיבות שונות עליהן גם אחראי הנהג. חשוב קודם לנסות את הרכב בכביש, והיה אם במהירות של מעל 100 קמ"ש מרגישים רעידות בהגה, או משיכה של ההגה לכיוון אחד, הכתובת היא הפנצ'רייה.
 
לא רק שחיקה אלא נזקים חמורים
והיה ולא קיים איזון גלגלים בדיוק של מאת האחוזים, הן הצמיגים האחוריים והן הצמיגים הקדמיים עלולים להישחק, ולכן על מנת להיות בטוחים, יש לכוון את האחוריים והקדמיים גם יחדיו. אין ספק כי בכדי להאריך את תוחלת חיי הצמיגים, איזון גלגלים הינו חשוב. לעיתים נוצר מצב שהצמיגים אינם שחוקים בצורה אחידה ולכן יש להחליף בין האחוריים לקדמיים. אולם עוד לפני כן, יש לבקש מאיש מקצוע לטפל באיזון הגלגלים הלקוי, רק לאחר מכן ניתן להחליף ביניהם. ככלל, רצוי לבחון את הצמיגים לעיתים תכופות.
 
כמה עולה כיון פרונט ראשון לציון
 
סכנה – צמידים שחוקים!
בשום פנים ואופן אין להזניח את נושא הצמיגים, בשורה התחתונה מדובר בשלומכם ושלום היקרים לכם. קיימות סיבות לא מועטות לשחיקת צמיגים, ותמיד רצוי להתייחס גם לכיוון פרונט, איזון גלגלים, בדיקת לחץ אוויר. כמו כן הצמיג נתון לשחיקה בשל בלאי טבעי, חשיפה לטמפרטורה חמה מידיי, שחיקה עלולה לנבוע מכבישים משובשים, אלה הגורמים לרכב לנהוג בתנאים לא אופטימאליים.
 
בדיקת חריצי הגלגל
חריצי הגלגל אמורים להיות בעומק של שני מילימטר, כאשר מבחינים שהחריצים נעלמו, סימן הוא שהצמיג שחוק. צמיגים שחוקים דורשים החלפה מיידית, הם מהווים סכנה רצינית לנהג וליושבים ברכב, צמיג טוב אמור לשרת את הנהג עד 4 שנים.