פנצ'ריית דורון לדרך
 
 
 
 
 
 
צמיגים קונים בדורון לדרך
 
 
 
 
 
 
5
92 חוות דעת
 
 
 
 

התקשרו עכשיו

 
סניף ראשל"צ
 
 
 
מספר מקשר הסבר
 
 
 
072-3250510
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מהם ג'נטים?

 
הנהג הישראלי הממוצע לא מכיר את החלקים ברכב שלו היטב אך דווקא את המושג גנטים בוודאי שמעתם. מהם בדיוק גנטים. למה הם חשובים לרכב? מה בכלל התפקיד שלהם? אלו סוגי גנטים יש וכמה הם עולים? היכן ניתן לקנות אותם ומה זה אומר לשדרג אותם? הנה כל התשובות לכל השאלות.
 

מהם ג'נטים ולמה הם משמשים?

 
הגנטים הם למעשה החלקים הפנימיים של הגלגל. הגלגל של הרכב שלכם מורכב מצמיג, טסה וג'נט. הצמיג הוא החלק שמלא באוויר וזה שנוגע בכביש, הג'נט הוא החלק המתכתי שמרכיב את גוף הגלגל ועליו מולבש הצמיג והטסה מותקנת על הג'נט מחלקו החיצוני והוא למעשה החלק הכי פחות חשוב, וזו הסיבה שאפשר גם לנסוע בלעדיו וכשהוא עף לא תמיד מתקינים אחד חדש. הג'נט הוא החלק החשוב ביותר כי הוא למעשה גוף הגלגל, הוא זה שנותן לרכב את היכולת לנסוע על הצמיג וכמובן אחראי על יציבות הרכב. חשוב לזכור כי הג'נטים מבצעים את אותו התפקיד אם כי יש כמה סוגים שונים.
 
מהם גנטים לרכב
 

אלו סוגי ג'נטים קיימים בשוק?

 
הגנטים המוכרים ביותר הם אלו שעשויים מכרום. גנטים אלו יכולים להיות יעילים מאוד לנהג הרגיל כיוון שהם הרבה יותר זולים והם יכולים להיות מספיקים לביצועים של רכב פרטי. חשוב לזכור כי גנטים אלו יכולים להיות עמידים לאורך זמן אך כמובן שבהשוואה לדגמים היקרים יותר, מסיבי פחמן וממגנזיום, הם עמידים פחות. לא תמיד ההבדל הזה יהיה משמעותי בפועל.
• הגנטים היוקרתיים הם גנטים ממגנזיום. גנטים ממגנזיום יכולים להיות מעוצבים במיוחד אם כי חשוב לזכור שהעיצוב שלהם הוא בסופו של דבר עניין של טעם. הגנטים הללו עמידים יותר והם יכולים להיות איכותיים במיוחד בגלל העמידות שלהם, הם יכולים להחזיר מעמד לשנים.
• הגנטים האחרונים שנדבר עליהם הם גנטים מסיבי פחמן. גנטים אלו קלים מאוד, הם אפילו קלים יותר מגנטים ממגנזיום שנחשבים גם הם לקלים במיוחד. גנטים אלו מתאימים בעיקר לרכבי ספורט או לאנשים מבוססים שרוצים שיהיו להם את הגנטים היוקרתיים ביותר שיש.
 

כיצד נבחר את הג'נטים הנכונים?

 
אם אתם רוצים לבחור גנטים כדאי שתבצעו זאת באופן מקצועי. עדיף לשאול חבר שמבין בעולם הרכב יותר מכם או להגיע לפנצ'רייה או מוסך כדי שיסבירו לכם. אמנם יש בכך גם חיסרון כי העובדים במקום ינסו למכור לכם את הג'נטים היקרים ביותר אך אם תבחרו במקום אמין אין סיבה שלא יעזרו לכם בכמה משפטים, כי הרי למישהו שמבין בתחום, לא תהיה שום בעיה לעזור מכל הלב. חשוב לזכור כי הגנטים נשארים לאורך זמן אז אל תתמהמהו אם הבחירה שלכם תקועה רק בגלל התקציב, גנטים מעוצבים ואיכותיים יותר שיחזיקו מעמד גם לשנים רבות יותר יכולים להיות בחירה מבורכת שלא תתחרטו עליה. אחרי שתבינו את צרכיכם ואת האפשרויות בשוק ואת התקציב, יהיה לכם פשוט לבחור.
 

בטיחות בהתקנת ג'נטים

 
הבטיחות היא דבר חשוב ביותר כאשר מתקינים ג'נטים לרכב חדש וגם כאשר מחליפים חישוקים ברכבים ישנים. אם רוצים לשמור על הבטיחות ועל האיזון בנסיעה, צריך לוודא שההתקנה כוללת בדיקת בטיחות למערכות התומכות בצמיג ולא לשכוח לדרוש אחריות מורחבת לכל אורך חיי החישוק והצמיג.
בסופו של דבר, חישוקים הם חלק בלתי נפרד מהרכב והשאלה היחידה היא באיזה מהם להשתמש. אם רוצים לשדרג את הרכב, ג'נטים מגנזיום יעשו עבודה נפלאה.