פנצ'ריית דורון לדרך
 
 
 
 
 
 
צמיגים קונים בדורון לדרך
 
 
 
 
 
 
5
92 חוות דעת
 
 
 
 

התקשרו עכשיו

 
סניף ראשל"צ
 
 
 
מספר מקשר הסבר
 
 
 
072-3250510
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חשיבות צמיגים תקינים

 
 
סיבה מספר 1: נקודת האחיזה העיקרית עם הכביש

הצמיגים שברכבכם הם הדבר היחיד שבא במגע עם הכביש במהלך הנהיגה. לא משנה כמה השקעתם ברכב, איזו מערכת סטריאו התקנתם בו ועד כמה חדש וגדול רכבכם – הדבר העיקרי והחשוב ביותר המרכיב את הרכב הם הצמיגים. הצמיגים מאזנים את משקלו של הרכב וגם אחראים לשאת אותו באופן בטיחותי, כמו גם להתמודד עם תנאי דרך לא פשוטים הכוללים כבישים משובשים, מעוקלים או רטובים, לדוגמא. עם כל כמה שמדובר בשטח קטן של כמה סנטימטרים בלבד שבא במגע עם הכביש באופן ישיר – השטח הקטן הזה עשוי להציל את חייכם ולהבטיח נסיעה בטוחה ויציבה.

סיבה מספר 2: חסכון בדלק

חשוב לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים מפעם לפעם ולוודא שאין לחץ אוויר גבוה או נמוך מדי. כולנו יודעים שכשיש לחץ אוויר נמוך בצמיגים זה לא טוב (בלשון המעטה), אך האם ידעתם שגם לחץ אוויר גבוה עלול לפגוע בצמיגים שלכם ובבטיחותכם ברכב?כשיש לחץ אוויר גבוה מדי בצמיגים, הדבר משפיע קודם כל על אורך חייהם, לקצר אותו ובסופו של דבר לשלוח אתכם למוסך לעתים תכופות כדי להחליף את הצמיגים.

בנוסף, וגם זה קשור להוצאות כספיות – צריכת הדלק של הרכב שלכם מושפעת מלחץ האוויר ברכב, הפעם במקרה שהוא נמוך מדי.
לחץ אוויר נמוך בצמיגים מוביל לצריכה מוגברת יותר של דלק ובסופו של דבר – להוצאות מיותרות שהייתם יכולים לחסוך, בקלות. מלבד העניין הכספי ישנו עניין חשוב אף יותר – הפן הבטיחותי.

אם לחץ האוויר ברכבכם אינו תקין (אלא גבוה או נמוך) – הדבר עשוי לסכן את הנוסעים ברכב ולהשפיע לרעה על בטיחותכם בו. קראו את הוראות היצרן (מופיעות על פתח התדלוק, בספר הרכב או במדבקה על דלת הנהג) והבינו מהו לחץ אוויר תקין בהתאם לצמיגים שברשותכם והקפידו לבדוק את תקינותם לעתים תכופות. מדובר בפעולה שלא אורכת זמן רב – אך עשויה להציל את חייכם.

כיצד נדע שהגיע הזמן להחליף את הצמיגים? הנה כמה מקרים:

1. סימני יובש, סדקים או קילופים על פני הצמיג מצביעים על כך שהוא שחוק.

2. במידה וסולייתו של הצמיג נמוכה משני סנטימטרים
.
3. אם עברו ארבע שנים מאז שרכשתם את הצמיג (או יותר). תוכלו לבדוק זאת על ידי מבט בצמיג עליו מוטבעים ארבע ספרות – השתיים הראשונות מצביעות על השבוע בשנה בו יוצר הצמיג והשתיים הנוספות מצביעות על השנה).

במידה והצמיגים שלכם עונים על אחד או יותר מהקריטריונים הנ"ל – תדעו שהגיע הזמן להיפרד מהם לשלום ולהחליף אותם בחדשים ובטוחים מהם. שימו לב שכשאתם מחליפים את הצמיגים, כדי לשמור על האיזון של הרכב ועל היציבות על הכביש יש להחליף כל שני צמיגים מקבילים יחד (קדמיים או אחוריים). צמיגים תקינים מצילים חיים. עשו הכל כדי לשנן את האמרה הזו – ולעמוד בה.