פנצ'ריית דורון לדרך
 
 
 
 
 
 
צמיגים קונים בדורון לדרך
 
 
 
 
 
 
5
92 חוות דעת
 
 
 
 

התקשרו עכשיו

 
סניף ראשל"צ
 
 
 
מספר מקשר הסבר
 
 
 
072-3250510
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך לבחור צמיגים לרכב

 
ישנם שלושה מספרים הנמצאים על הצמיג ובינם ניתן למצוא אות. למשל: S1521/471. לכל אחד מהמספרים הללו יש משמעות משלו. המספר 471 למשל הוא זה שמצביע על רוחבו של הצמיג. המספר 21 מייצג את היחס שבין רוכבו של הצמיג לבין הגובה שלו. גובה הצמיג גדול יותר מרוחבו ב65% לערך. לעומת זאת, האות המסומנת על הצמיג מראה לנו שהוא רדיאלי. )רדיוס). בנוסף, אם נשים לב ישנו מספר שהוא הקיצוני ביותר מימין, למה הכוונה? מספר זה תפקידו הוא לייצג את קוטר הצמיג כאשר הוא נמדד באינצ'ים.
 

כיצד צמיג קשור לחיסכון?

 
למעשה ניתן לבדוק את הצמיגים בכל הקשור לחיסכון ויעילות. הם מדורגים מהאות A ל G. האות A מצביעה על כך שצמיג עליו מסומנת אות זו, הוא גם החסכוני ביותר מבין כולם. כל ירידה באות, מראה שצריכת הדלק תהיה גדולה יותר ולכן רצוי לרכוש צמיג המסומן באות A. מדובר בחיסכון של לא מעט הוצאות דלק מידי שנה.
 

כיצד הצמיג מתנהל בכביש כשהוא רטוב?

 
גם כאן, כאשר מדובר בנסיעה בכביש רטוב, את אחיזת הכביש מסמנים באותיות, כאשר האות A מייצגת את אחיזת הכביש הטובה ביותר, האות G מייצגת את האחיזה הנמוכה ביותר. לדירוג קיים גם קשר לבלימה כאשר הכביש רטוב. צמיד סוג A יבלום טוב יותר ולא יתקרב מידיי לרכב שלפניו, זאת בהשוואה לצמיג סוג G. במקרים הללו של כבישים רטובים וחלקלקים, לא כדאי להתפשר.
 

צמיגים מרעישים?

 
מסתבר שכן. ישנם צמיגים רועשים יותר ושקטים יותר. מה עדיף? רעש הצמיגים נמדד תמיד בדציבלים. על הצמיגים ניתן למצוא שלושה פסים, כאשר על הצמיג מופיע פס אחד, סימן הוא שהוא פחות מרעיש. כאשר מסומנים שני קווים, הרעש הוא בינוני וסביר, ואילו כאשר מסומנים כמה פסים, מדובר בצמיגים שאינם תואמים את התקן האירופאי.
 

מה גילו של הצמיג

 
על פי חוקי ישראל, אסור למכור צמידים בני יותר משש שנים. ההמלצה היא לרכוש צמיגים עד כמה שיותר חדשים.
 

מותגים

 
רוב האנשים מעדיפים לרכוש מותגים, ואלה גם קיימים בקרב צמיגים. תלוי מאוד באיזו חברה הם מיוצרים, וישנן חברות שמבטיחות צמיגים איכותיים במיוחד. הצמיגים מגיעים ממדינות שונות. אולם חשוב לדעת, חברות המותג בעצמן מייצרות צמיגים איכותיים יותר שמן הסתם יהיו אמינים, אבל גם סוגים של צמיגים גדולים או קטנים יותר, רחבים או צרים. אלה המיוצרים במדינות המערב יהיו יקרים יותר מאלה שיוצרו במדינות עולם שלישי.
 

היכן מיוצר הצמיג?

 
ישנן כמה חברות מותג אשר שמן יצא למרחוק: כמו פירלי ו מישלין וישנן עוד כמה שרבים מכירים. במקרים הללו, גם אם הצמיגים מיוצרים בסין למשל, אין זה אומר שהם יהיו פחות איכותיים. ישנה הקפדה רציפה ומעקב אחר הליך הייצור שלהם. כך שאיכותם אינה נופלת מצמיגים המיוצרים במדינות המערב.
 

מה עוד צריך לדעת על מנת לבחור צמיגים?

 
בדקו היטב אם הצמיג אותו אתם רוצים לרכוש עומד בתקנים האירופאים. עמידה בתקנים אלה, יכולה להבטיח שהמדדים באמצעותם בודקים את הצמיג יהיו טובים יותר. בדקו את כל הפרמטרים המופיעים ואל תתפשרו עליהם.